Wielu z nas daje się ponieść wrażeniu, że trening siłowy nie służy kobietom. Dlaczego? Stereotypowo jest przeznaczony tylko dla mężczyzn, którzy chcą jak najszybciej uwydatnić mięśnie i wzmocnić siłę. Okazuje się jednak, że trening siłowy może pomóc… ujędrnić piersi. Jak to możliwe?

W jaki sposób ćwiczenia siłowe wpływają na jędrność piersi?

Wyjaśnijmy sobie podstawową kwestię. W treningu siłowym nie chodzi o kształtowanie samej piersi, czyli tkanki tłuszczowej. Tę tkankę można najwyżej spalić (pomniejszyć). Chodzi o trening mięśnia, który znajduje się pod kobiecą piersią. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, możemy wpłynąć na mięsień piersiowy, który utrzymuje tkankę tłuszczową (pierś). Właśnie dlatego nasze piersi mogą zyskać na jędrności.

Z jakich ćwiczeń powinnam korzystać?

Poniżej przedstawiam ćwiczenia, dzięki którym zaczniesz pracować nad mięśniami piersiowymi.

  • wyciskanie hantli w leżeniu na skosie dodatnim
  • wyciskanie hantli na siedząco
  • podciąganie na drążku
  • ściąganie wyciągu górnego
  • rozpiętki na skosie dodatnim
  • rozciąganie ekspandera lub gumy treningowej przed klatką piersiową

Z powodzeniem możesz wpleść powyższe ćwiczenia w swój codzienny plan treningowy.

Jakich ćwiczeń powinnam unikać?

Te ćwiczenia, które wymieniłam powyżej, to tzw. ćwiczenia liftingowe. Przeciwieństwem ich są ćwiczenia, które angażują mięsień piersiowy w części dolnej – brzusznej. Jeśli za dużo czasu poświęcasz na pompki, podciąganie lub wyciskanie na skosie ujemnym, możesz pogorszyć efekt liftingu.

Co jeszcze mogę zrobić, aby moje piersi były jędrne?

Oprócz ćwiczeń, możesz zatroszczyć się o swoje piersi w inny sposób. Dobrym nawykiem będzie codzienna pielęgnacja oraz masaże piersi. Nie wszystkie to wiemy, ale na jędrność piersi ma wpływ także biustonosz, który nosimy. Najważniejsze jest to, aby był dobrze dopasowany. Miseczka musi być w odpowiednim rozmiarze, a ramiączka dobrze ściągnięte. Nie za mocno, aby nie utrudniać przepływu krwi, ale również nie za luźno. Ważna jest także sama postawa ciała. To w gruncie rzeczy my wskazujemy swoim piersiom kierunek – górę, poprzez wyprostowane plecy, lub dół – przez częste garbienie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ