Pocenie się to naturalna reakcja organizmu. Dzięki temu nie tylko się ochładza się, ale również oczyszcza. Co jednak zrobić, kiedy pocisz się bardzo intensywnie, a to krępuje Twoje ruchy podczas treningów? Wybierz odpowiedni antyperspirant.

Dezodorant czy antyperspirant?

Dezodorant ma za zadanie maskować nieprzyjemny zapach. W ich składzie nie znajdziecie substancji, które hamują wydzielanie potu. Inaczej działa antyperspirant. Dzięki niemu możesz pocić się mniej. Jeśli masz problem z nadmierną potliwością, lepiej zastosuj antyperspirant. Pamiętaj jednak, że pocenie jest całkowicie naturalne i nie powinieneś zupełnie go zatrzymywać.

Skuteczny antyperspirant – czyli jaki?

Każdy z nas jest inny, tak więc każdy inaczej będzie reagował na poszczególne kosmetyki. Niestety, wybór antyperspirantu często przebiega metodą prób i błędów. Musisz znaleźć ten z najlepszym składem dla siebie.

Naturalne antyperspiranty – lepsze od sklepowych?

Antyperspiranty, które znajdziesz w sklepach, w swoim składzie mają parabeny oraz związki glinu. Przeciwnicy antyperspirantów sklepowych uważają, że te substancje mogą szkodzić, a dodatkowo zaburzać naturalną termoregulację organizmu.

Naturalne antyperspiranty mają w składzie takie składniki jak: puder z bambusa, ałun czy wodę kwiatową BIO. Są również takie, które doskonale mogą pochłaniać przykre zapachy, w ich składzie znajdziemy węgiel oraz magnez.

Naturalne antyperspiranty są uznawane za mniej skuteczne od tych sklepowych, ale to nie oznacza, że nie mogą być efektywne. Jeśli nie zatrzymają pocenia, to na pewno zneutralizują przykry zapach.

Jaki zapach na siłownię wybrać?

Na siłowni intensywne zapachy nie są wskazane. Mogą one przeszkadzać w ćwiczeniach nie tylko Tobie, ale również innym. Najlepszy będzie antyperspirant bezzapachowy lub o delikatnym, odświeżającym zapachu. Pamiętaj jednak, że wysiłek fizyczny tak czy siak powoduje pocenie, więc nie martw się tym – po prostu dąż do swojego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ