Podczas diety odchudzającej wiesz, że należy zdrowiej jeść, wybierać nieprzetworzone, zdrowe produkty. Pijesz wodę, najlepiej średniozmineralizowaną oraz herbatę i kawę, w rozsądnych ilościach. Czy to wszystkie napoje, na które możesz sobie pozwolić? Czego powinnaś unikać?

Każdy napój posiada wartości odżywcze

Często o tym zapominamy. Przez co możemy unikać naprawdę zdrowych i pełnowartościowych soków lub wręcz przeciwnie – pić coś, co wydaje nam się zdrowe, a tak naprawdę takie nie jest. Dlatego pamiętaj, aby zawsze czytać etykiety produktów, które kupujesz.

Soki warzywne i owocowe – uważaj na nie!

Prawdą jest, że owoce oraz warzywa dostarczają nam wiele potrzebnych mikroelementów i składników odżywczych. Pamiętaj jednak o tym, aby pić je rozsądnie. Takie soki dostarczają nam mnóstwo energii, a co za tym idzie – kalorii. Podczas diety redukcyjnej należy wystrzegać się przekraczania zalecanej dawki energii.

Na co zwrócić uwagę, kupując sok?

Zrezygnuj przede wszystkim z soków w kartonach – one najczęściej zawierają w sobie dużo cukru. Lepszym wyborem będą napoje wyciskane ręcznie lub z krótką datą ważności (nawet jednodniową).

Jeśli zdecydujesz się na wyciskanie soku samemu, pamiętaj o tym, aby ograniczać jego skład. Twój koktajl może zawierać w sobie szpinak, orzechy, nasiona chia i inne zdrowe rzeczy, ale powinieneś traktować go wtedy jako kolejny posiłek. Taki koktajl dostarcza sporej dawki kalorii. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz schudnąć, kalorie powinieneś ograniczać.

Czy napoje typu “zero kalorii” są zdrowe?

Każdy z nas może się domyślić, że coś, co nie ma kalorii, prawdopodobnie jest sztuczne. Niestety nic wytworzonego sztucznie nie może być zdrowe. W takich napojach najczęściej stosowane są słodziki, które uzależniają podobnie jak cukier. Podczas redukcji powinniśmy skupić się na odzwyczajeniu organizmu od słodkich przekąsek. Picie napojów ,,zero kalorii” nie przybliży nas do tego celu. Wszystko powinno odbywać się zdroworozsądkowo – od czasu do czasu pozwól sobie na cheat meal. Ale nie za często!

A co z alkoholem?

Tutaj również sprawdzi się metoda zdrowego rozsądku. Od czasu do czasu pozwól sobie na chwilę przyjemność. Na diecie redukcyjnej wybieraj alkohole, które są mniej kaloryczne, na przykład wytrawne wino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ