Kiedyś ta forma aktywności kojarzyła się głównie z klubami nocnymi dla panów. Aktualnie to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również modeluje sylwetkę. Przeczytaj, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na taką formę aktywności.

Historia pole dance

Trudno w to uwierzyć, ale tańcem na rurze niegdyś zajmowali się… mężczyźni. Tę formę aktywności wymyślono ponad 800 lat temu w Indiach. Mallakhamb, czyli ewolucje na drewnianych palach, dzisiaj przybrały formę znanego wszystkim pole dance.

Mallakhamb oznacza dosłownie ,,zapaśnik ze słupa”. Niegdyś przymocowany do ziemi drewniany pal miał wspomóc kondycję, aspirujących do roli zapaśnika, młodych mężczyzn. Zwiększał siłę chwytu, poprawiał także równowagę oraz gibkość.

Dopiero w latach 20. XX wieku w USA odkryto, że oglądanie zmysłowych, kobiecych tańców może być przyjemne, a równocześnie bardzo dochodowe.

Pole dance jako sport

W latach 90. XX wieku pole dance święcił triumfy jako część treningu fitness. Sport ten jest efektywny, bo zmusza do pracy praktycznie wszystkie partie mięśni. Nic dziwnego, że stał się tak bardzo popularny w klubach fitness na całym świecie. Taki trening możemy potraktować jako wymagające lekcje tańca lub jako ćwiczenia, które wysmuklą naszą sylwetkę.

Korzyści wynikające z treningów pole dance

Trening pole dance już na samym początku wymaga od nas sporej siły i sprawności. To może sprawiać pewne trudności, zwłaszcza dla tych, którzy wcześniej nie ćwiczyli zbyt intensywnie. Pomimo dużego wysiłku, który trzeba włożyć w poprawne wykonywanie figur na rurze, trening pole dance gwarantuje znakomite efekty. Oto kilka z nich:

  • poprawa sprężystość ciała i koordynacji ruchowej
  • wzrost siły mięśni
  • poprawa jędrności ciała
  • wspomaganie redukcji masy ciała
  • lepsze krążenie krwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ