Redukcja tkanki tłuszczowej jest specyficznym okresem, w którym dochodzi do próby możliwości naszego metabolizmu, pod kątem wydatkowania zmagazynowanej energii. Czasem przychodzą chwile, gdzie nasz potencjał metaboliczny został nieco zahamowany. Pojawiają się pewne ograniczenia dalszych efektów lub nawet ich zatrzymanie. Z pomocą przychodzą wtedy spalacze tłuszczu. Jaki produkt wybrać? Jaki będzie najlepszy dla kobiety, dający trwałe efekty?

Postaw na termogenezę

Przy wyborze spalacza kieruj się jego termogenicznymi dodatkami. Proces termogenezy jest istotny z punktu widzenia kobiet, ponieważ wzmacnia on przepływ krwi przez tkanki (z ang. blood flow). Istnieją pewne przesłanki, które sugerują, że kobiety mają znacznie ograniczony przepływ krwi przez miejsca bogate w tkankę tłuszczową, zwłaszcza brzuch, biodra, czy pośladki. Termogeneza ma na celu,
nie tylko podniesienie ciepłoty ciała. Pozwala na efektywniejszy przepływ krwi poprzez powierzchnię skóry, co będzie wiązało się z korzystniejszym transportem wolnych kwasów tłuszczowych. Wybierając produkt termogeniczny kierujmy się takimi składnikami jak: kofeina, teobromina, pieprz kajeński, synefryna, imbir, ketony malin.

Kontrola gospodarki wodnej

Kolejnym istotnym aspektem spalacza dla kobiety jest jego wpływ na kontrolę gospodarki wodnej. Jak wiemy, kobieta podczas cyklu wystawiona jest na wahania poziomu płynów, co czasem wiąże się ze znacznymi wahaniami masy ciała, czy wyglądu obrzmienia. Ważnym aspektem jest samo spożycie płynów, które powinno być na odpowiednim poziomie (2,5-3 l dziennie), a co najważniejsze ilość ta powinna być stała – codziennie taka sama. Jednak patrząc na wspomaganie suplementem, postaw na spalacz, który pomoże walkę z “wodną opuchlizną” i będzie zapobiegał niekontrolowanemu gromadzeniu wody. Dodatki, takie jak ekstrakt z pokrzywy, pietruszki, owoc jałowca, czy też lubczyk powinny znakomicie wspomóc ten aspekt.

Hamowanie apetytu i chęci na słodkie

Kontrola apetytu to ważna cecha z punktu widzenia utrzymania diety w sposób kontrolowany i nie sprawiający, że będziemy mieli ochotę rzucić się na lodówkę. Uczucie głodu powiązane jest z kilkoma mechanizmami, w tym gospodarką insulinową, czy ilością greliny (hormon). Ważne jest więc, aby spalacz tłuszczu wspomógł prawidłowe funkcjonowanie gospodarki insulinowej, jak i odpowiendio zarządzał zapasami energii. Chęć na słodkie powiązana jest zazwyczaj z brakami chromu w naszym organizmie. Uzupełnienie poziomu tego pierwiastka będzie wiązało się z brakiem potrzeby zjedzenia czegoś słodkiego. Składniki jakie powinien mieć Wasz wybrany produkt to dodatek: ALA, cynamonu, gymnema sylvestre, tauryny, chromu, l-karnityny, HCA.

Jak korzystać ze spalacza?

Wykorzystanie spalacza wiąże się głównie z użyciem okołotreningowym. Wszystko za sprawą działania podwyższającego stopień lipolizy. Lipoliza jest to proces, który polega na rozbiciu cząsteczki tłuszczu do formy, którą jest w stanie organizm wykorzystać na potrzeby energetyczne. Dlatego ważne jest, by użyć spalacza przed treningiem, gdzie podczas aktywności fizycznej, dojdzie do spożytkowania większej części wolnych kwasów tłuszczowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze spalacza w dni bez treningu siłowego, gdy potrzebujemy zastrzyku energii, podniesienia poziomu aktywności.

Podsumowanie

Najlepszy spalacz tłuszczu dla kobiety, to taki, który będzie wspomagał ważne aspekty, związane z fizyczną, jak i psychiczną sferą jej organizmu. To, że masz ochotę na słodycze nie oznacza, że jesteś słaba. Być może Twoja dieta jest niedoborowa i wymaga uzupełnienia np.: chromem. Dlatego ważne jest przy wyborze odpowiedniego środka, by zawierał komponenty wspomagające walkę z Twoimi dolegliwościami podczas redukcji.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ