Każda z nas chce wyglądać szczupło, dlatego ciągle jesteśmy na diecie i wytrwale ćwiczymy na siłowni. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że nie możesz spalić całej tkanki tłuszczowej. Ona jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zadałaś sobie kiedyś pytanie: czy masz wystarczająco dużo tłuszczu, aby wyglądać zdrowo?

W naszym ciele znajdują się dwa rodzaje tłuszczu

Chodzi tutaj o tłuszcz zasadniczy i zapasowy. Ten pierwszy to błony komórkowe, tkanki mózgu, osłony włókien nerwowych oraz szpiku kostnego. Tłuszcz zasadniczy otacza również serce, nerki oraz wątrobę, chroniąc je jednocześnie przed różnymi urazami mechanicznymi. U zdrowej osoby stanowi około 3% całkowitej masy ciała.

Tłuszcz zapasowy to inaczej rezerwa energetyczna. Gromadzi się w komórkach bezpośrednio pod skórą oraz przy narządach wewnętrznych. Ten tłuszcz spalasz nie tylko przy aktywnościach sportowych, ale cały czas. Spalanie tłuszczu odbywa się poprzez wskazówki, które zapisane są w naszych genach. Dlatego niektórzy szybciej tyją, inni wolniej.

Kto ma więcej tłuszczu: mężczyzna czy kobieta?

Pod tym względem różnimy się od siebie diametralnie. Kobiety naturalnie mają więcej tłuszczu, na przykład wokół bioder. Odpowiednia ilość tłuszczu reguluje produkcję estrogenu, wpływa na równowagę hormonalną oraz cykl miesiączkowy. Zbyt mała ilość tłuszczu u kobiety może doprowadzić nawet do zatrzymania miesiączki.

U mężczyzn, u których poziom tkanki tłuszczowej wynosi mniej niż 5%, również mogą wystąpić zmiany hormonalne. Między innymi spadek poziomu testosteronu. Przez co często maleje libido i sprawność seksualna. Aby wykonać pomiar domowym sposobem możemy wykorzystać fałdomierz.

Spalacz tłuszczu REDOX Extreme – w pakiecie opieka dietetyka i trenera personalnego oraz fałdomierz GRATIS! Sprawdź!

Nie odchudzaj się obsesyjnie!

Pamiętaj, że tłuszcz jest nam niezbędny do życia oraz prawidłowego funkcjonowania. Warto o siebie dbać, ale nie można całego życia podporządkować redukcji. Konsekwencje mogą być katastrofalne dla Twojego zdrowia. Przeciętnie człowiek posiada tyle tkanki tłuszczowej, ile może spalić podczas ustawicznego biegu w ciągu trzech dni oraz nocy. Zauważ, że byłbyś zmęczony o wiele wcześniej, przed upływem tego terminu. To wyraźny znak na to, że organizm naturalnie broni się przed nadmierną redukcją. Wsłuchaj się w swoje ciało, ono najlepiej wie, co dla Ciebie najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ