Obecne trendy, które sprawiają, że wiele osób podejmuje aktywność fizyczną, nie tylko zachęcają do tego, aby zdrowo się odżywiać, ciężko trenować oraz przestrzegać pewnych zasad, które mają wpływ na dobrostan zdrowotny naszego ciała. Trening jest także okazją do tego, aby zainteresować się odzieżą, która będzie sprzyjała aktywności i nie powodowała dyskomfortów podczas treningu.

Jaki rodzaj bielizny wybierać, aby sprzyjała treningom? W czym ćwiczyć, aby czuć się swobodnie?

Wygodny biustonosz to podstawa

Biustonosz sportowy, uszyty z myślą o trenujących kobietach znacznie różni się od tego, co noszą Panie na co dzień. Przede wszystkim ważne, by spełniał on takie kryteria jak:

  • elastyczność budowy
  • dopasowanie do ciała, co pozwoli na efektywne odprowadzanie potu
  • materiał termoaktywny
  • brak wystających elementów, które uciskają ciało lub haczą odzież
  • powinien posiadać gumkę, która pozwoli ściśle przylegać materiałowi do ciała
  • sprawiał wrażenie wygody i komfortu.

Elementy te pozwalają na wykonanie treningu w sposób komfortowy, a co najważniejsze zdrowy. Stanik sportowy, nie będzie odciskał plastikowych elementów na ciele podczas np. leżenia na ławeczce i wykonywania wyciskania leżąc, nie będzie ograniczał ruchów, a termoaktywne materiały, z jakich jest wykonany, zapewniają przewiew i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co chroni Twoją skórę.

Funkcjonalne legginsy

Legginsy stały się symbolem treningu z tego względu, że nie krępują ruchów, są bardzo wygodne, wiele kobiet nosząc tego typu strój, czuje się jak w drugiej skórze. Spodnie tego typu wywodzą się z jogi, gdzie mobilność stawów i zakresy poszczególnych ruchów są podstawą, więc spodnie tego typu stanowiły w tego typu aktywności nierozłączny element. Opinie, że legginsy to druga skóra, świadczą o tym, że ubiór jest dobrze dopasowany i taki też powinien być kierunek towarzyszący jego zakupieniu. Dobrze dobrana odzież to taka, która będzie dawała maksymalne poczucie komfortu, bez uciskania, otarć i ograniczenia ruchów np. podczas wykroków.

Zdecydowanie obecnie na rynku przewagę posiada materiał termoaktywny, który jest uszyty z mieszanki komponentów włókienniczych zapewniających szybsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, oraz powoduje, że skóra lepiej oddycha. Bawełna na tym polu lekko przegrywa, ponieważ lubi wchłaniać wilgoć i dość często pojawiają się na niej mokre plamy, które mogą powodować pewien dyskomfort dla osoby trenującej.
Legginsy, ze względu na to, że przylegają do ciała, mając cechy odzieży funkcjonalnej, sprawiają, że organizm wymienia szybciej ciepło z otoczeniem, nie przegrzewa się, dając delikatne uczucie chłodzenia. Skóra jest zabezpieczona przed nadmiarem potu, co chroni ją przed otarciami, czy występowaniem tzw. potówek. Jest to element garderoby, który doskonale pozwala utrzymać higienę naszego ciała.

Co więcej, legginsy dobrej jakości wykonane są z materiałów, które odporne są na rozciąganie. Są wytrzymałe, co sprawia, że wielokrotnie powtarzające się ruchy, nie mają wpływu na zużycie materiału, ze względu na sporą elastyczność. Nowsze projekty, robione są metodą, która podczas rozciągania zapewnia brak zmiany kolorystyki nadruków, co nie daje efektu jak gdyby “wytarć” na wypukłościach ciała.

Na uwagę zasługuje również fakt, że tego typu odzież znakomicie podkreśla sylwetkę, zaprojektowany wyższy stan, wydłuża ją, podkreślając kobiecą talię. Legginsy są ubiorem uniwersalnym, ich możliwości są nieograniczone, można korzystać z nich na siłowni, fitnessie, aerobiku czy nawet na spacerach nad morzem w dni, które są nieco chłodniejsze.

Przede wszystkim wygodnie i komfortowo

Pamiętaj jednak, że zanim skusisz się na nowości, przymierz i wypróbuj dany strój pod Twoją sylwetkę. Wiele kobiet musi dopasować takie elementy jak szerokość ramiączek stanika, czy ich usytuowanie na barkach. Legginsy natomiast nie mogą być zbyt długie lub ze zbyt niskim stanem, co może być niekomfortowe podczas użytkowania na treningu. Wygląd jest bardzo ważny, jednak jak w jakimś stroju będziesz czuła się źle, a Twoje ruchy będą ograniczone, to ubiór ten będzie mało funkcjonalny podczas treningu.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ